Close Menu
    zondag 16 november
    Trending
    • Coolblue start Black Friday-verkopen, maar: ’timing is k*t!’, aldus Pieter Zwart
    • Onderzoek: Consument combineert online oriëntatie en fysieke aankoop in 2025
    • ‘Lancering topmodel Samsung Galaxy S26 smartphone mogelijk uitgesteld’
    • WTC Amsterdam viert 40-jarig jubileum met festival rond technologie, financiën en maatschappelijke impact
    • Nieuwe eigenaar ERM
    • Anker betaalde Eufy-gebruikers voor video’s om AI te trainen
    • Opmerkelijk: Alleen ATAG-apparatuur in de smaak bij vtwonen-make-over
    • Exertis Benelux stopt met bedrijfsactiviteiten
    Elektro Retail Magazine
    • Home
    • Nieuws
    • TV-trends 2025
    • Groothandels
    • Evenementen
      • IFA
      • Trade Mart
    • Service
    • Abonneren
    • Adverteren
    Elektro Retail Magazine

    ‘Slechts 17 procent van jongeren heeft nog een televisie’

    8 maart 2023

    Slechts 17 procent van de jongeren tussen de  18 en 29 jaar heeft nog een tv in huis. Dat blijkt uit onderzoek van XGIMI, producent van projectoren en laser tv’s, onder meer dan 1.000 Nederlandse respondenten. Liefst 20 procent van deze jongeren denkt overigens binnen nu en vijf a tien jaar geen televisie meer te hebben.

    CHiQ C&C
    CHiQ mini-tv

    Van de mensen die nog een televisie hebben, is het aandeel 60-plussers het grootst (34 procent). Dit is een trend die al langer zichtbaar is. Oudere generaties hechten over het algemeen meer waarde aan traditionele middelen zoals televisie. Jongeren kiezen daarentegen steeds vaker voor alternatieve manieren om hun favoriete programma’s en films te bekijken.

    Uit de resultaten blijkt verder dat streamingdiensten zoals Videoland en Disney+ steeds populairder zijn onder jongeren. Maar liefst 71 procent van de ondervraagden geeft aan films liever met vrienden of familie te streamen, dan alleen. Hierbij geeft 35 procent zelfs aan een projector in de plaats van een tv te nemen. “De manier waarop media wordt bekeken verandert snel en blijft grenzen verleggen”, zegt Tex Yang, VP Global Business van XGIMI. “Dit verhoogt de vraag van consumenten naar producten die net zo flexibel zijn als hun kijkgewoonten.”

    Voor dit onderzoek heeft Norstat in opdracht van XGIMI research uitgevoerd onder 1.012 respondenten over de mediaconsumptie van Nederlanders en hun houding ten opzichte van apparatuur om media te consumeren. Onder de respondenten was 51 procent vrouw en 49 procent man.

    Deel dit:

    • Klik om te delen op Facebook (Wordt in een nieuw venster geopend) Facebook
    • Klik om op LinkedIn te delen (Wordt in een nieuw venster geopend) LinkedIn
    • Klik om te delen op WhatsApp (Wordt in een nieuw venster geopend) WhatsApp
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Wordt in een nieuw venster geopend) E-mail
    • Klik om af te drukken (Wordt in een nieuw venster geopend) Print
    Previous ArticleWebwinkel Max ICT biedt zakelijke klanten kosteloos betalen in drie termijnen aan
    Next Article Pelgrim stopt productie gaskookplaten en -fornuizen

    Related Posts

    Sony hergebruikt oude televisies voor productie nieuwe BRAVIA-modellen

    13 augustus 2025

    Dit gaan we in 2026 uitgeven aan smartphones

    12 augustus 2025

    ‘Phishingaanvallen worden steeds slimmer door inzet van AI’

    24 juni 2025

    Comments are closed.

    Lees ERM
    Hierboven een recent exemplaar van ERM. Wil je maandelijks ERM ontvangen? Kijk dan op onze pagina Abonnement voor een geweldige introductiekorting!
    Contact
    Pressure Media
    Postbus 16
    8070 AA Nunspeet
    +31 6 18118260
    info@pressuremedia.nl
    Abonneer je op deze blog

    Wil je niet wachten tot de volgende nieuwsbrief en meteen een bericht krijgen als wij hier iets nieuws posten? Meld dan hieronder jouw email-adres aan!

    Nieuwsbrief
    Meld je aan voor onze nieuwsbrief en krijg toegang tot onze Premium Content. (Werkt niet als een adblocker wordt gebruikt)
    Copyright © 2025. Pressure Media

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....
     

    Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.