Elektro Retail Magazine

Numatic neemt AIRBO over

Numatic heeft met ingang van deze maand de activiteiten van AIRBO BV overgenomen. AIRBO heeft als fabrikant van bouw- en fijnstof-stofzuigers de laatste 15 jaar hard aan de weg getimmerd om een naam op te bouwen en resultaten te boeken als het gaat om grote hoeveelheden stof op de bouw, werkplaats en bij renovatieprojecten. Hierbij werd als krachtbron vaak al gebruik gemaakt van de stofzuigers van Numatic.

AIRBO zal als zelfstandige merknaam actief blijven onder de vleugels van Numatic. Hierdoor ontstaat een nieuwe Business Unit naast de twee bestaande Numatic @Home (bekend van de stofzuigers Henry en Hetty) en Numatic @Work met het brede assortiment schoonmaakmachines- en materialen voor de professionele schoonmaker. De komst van AIRBO wordt gezien als een welkome aanvulling en een stap voorwaarts in de strategische keuze om actiever te bewegen in de bouw/renovatie/verhuur markt en het specialisme op het gebied van stofvrij werken.

Rogier Moorman, Managing Director Numatic Benelux, geeft aan trots te zijn op de manier waarop er is onderhandeld en een soepele overgang tussen de bedrijven is gerealiseerd. ‘Normaal gesproken realiseren we onze groei autonoom en daar zijn we de afgelopen jaren goed in geslaagd. De overname van de activiteiten van AIRBO kwam op een goed moment op ons pad en we geloven in de kracht van het product’ zegt Moorman. ‘We zullen veel nieuwe klanten verwelkomen maar ook ons bestaande netwerk kan nu profiteren van deze fantastische producten zoals de Aircleaner, de bijzondere voorafscheiders en de krachtige fijnstof oplossingen.’

Eigenaar van AIRBO BV Henk Klop legt uit dat hij geen opvolging had binnen de organisatie. ‘Daarom heb ik besloten een koper te zoeken en Numatic was de ideale kandidaat vanwege de fijne samenwerking de afgelopen jaren en de kennis die daar al aanwezig is op het gebied van stofvrij werken. Dat het gelukt is AIRBO onder de vleugels van Numatic te krijgen geeft mij een goed gevoel en ik zal daarom als adviseur nog mijn kennis blijven delen in de nieuwe organisatie”.

De komende maanden zal de integratie binnen het assortiment van Numatic plaatsvinden en zullen de artikelen ook te bestellen zijn via de webshop van Numatic.

Rogier Moorman, directeur Numatic, (li) en Henk Klop van AIRBO bezegelen de overname
Exit mobile version