Close Menu
    zondag 21 december
    Trending
    • ‘Elektrische bedrijfswagens worden goedkoper, maar ondernemers blijven terughoudend’
    • ‘Gebruik van AI speelt centrale rol in kerstinkopen 2025, maar keuzestress blijft groot’
    • NFIR vernieuwt cyberdetectiedienst voor betere bescherming tegen digitale aanvallen
    • Nieuwe ‘AI-verkoper’ Ping adviseert klanten van GSMWEB.nl
    • Copaco breidt AV-assortiment uit met montageoplossingen van B-Tech AV Mounts
    • Trust behoudt gouden EcoVadis-status en breidt duurzaamheidsinspanningen verder uit
    • LG toont volledig transparante 4K OLED TV op MASTERS EXPO
    • EP:Tummers verkoopt als eerste Nederlandse retailer televisie met RGB MiniLED-technologie van Hisense
    Elektro Retail Magazine
    • Home
    • Nieuws
    • TV-trends 2025
    • Groothandels
    • Evenementen
      • IFA
      • Trade Mart
    • Service
    • Abonneren
    • Adverteren
    Elektro Retail Magazine

    Nieuw strenger energielabel voor tv’s, monitoren en huishoudtoestellen

    24 februari 2021

    De Europese Commissie wil het energielabel voor elektrische apparaten van een update voorzien, waardoor het mogelijk moet zijn om het stroomverbruik eenvoudig te vergelijken. Om dit te bereiken, wordt de Energie Efficiëntie Index (EEI) herzien. De klassen A+ tot A+++ gaan weg, en de vereiste per categorie wordt een stuk strenger.

    Het gevolg is dat in eerste instantie weinig tot geen apparaten voldoen aan de eis om een A- of B-rating te krijgen. Vanaf maart moeten de volgende productgroepen voorzien zijn van het nieuwe label:
    – Televisies
    – Monitoren
    – Koelkasten
    – Diepvriezers
    – Vaatwassers
    – Wasmachines

    De berekening van het energieverbruik wordt bij de meeste producten aangepast. Daarnaast moet een QR-code extra informatie verschaffen over het apparaat in kwestie.

    Naast televisies moeten voortaan dus ook pc-schermen een energielabel krijgen. Monitoren die op professioneel gebruik zijn gericht, worden echter vrijgesteld van deze eis (video-editing, CAD, enzovoort). Tenslotte zullen ook de andere huishoudapparaten uiteindelijk moeten gebruikmaken van het nieuwe label, al zal dit nog even op zich laten wachten. In september zou de categorie verlichting worden toegevoegd, andere toestellen worden pas vanaf 2024 aangepast.

    Veel elektrische apparaten, waaronder televisies en witgoed, worden sinds lange tijd voorzien van een Europees energielabel. Elk toestel krijgt een letter toegewezen op basis van het stroomverbruik (A tot G). Aangezien fabrikanten steeds zuinigere producten op de markt brengen, heeft er een verschuiving plaatsgevonden, waardoor herziening van het label nodig is.

    Afhankelijk van het energieverbruik vindt er een forse verschuiving plaats in de ranglijst.

    Bron: Hardware.info

    Deel dit:

    • Klik om te delen op Facebook (Opent in een nieuw venster) Facebook
    • Klik om op LinkedIn te delen (Opent in een nieuw venster) LinkedIn
    • Klik om te delen op WhatsApp (Opent in een nieuw venster) WhatsApp
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Opent in een nieuw venster) E-mail
    • Klik om af te drukken (Opent in een nieuw venster) Print
    Previous ArticleTechniek Nederland: winkels moéten 3 maart open
    Next Article Techniek Nederland: ‘Elektronicawinkels moeten weer volledig open’

    Related Posts

    Samsung en Coolblue Energie stimuleren slim en duurzaam wassen

    24 juni 2025

    Lang Leve Electronica coalitie finalist Circular Awards 2025

    4 maart 2025

    Gratis wassen met Coolblue Energie en Beko

    6 november 2024

    Comments are closed.

    Lees ERM
    Hierboven een recent exemplaar van ERM. Wil je maandelijks ERM ontvangen? Kijk dan op onze pagina Abonnement voor een geweldige introductiekorting!
    Contact
    Pressure Media
    Postbus 16
    8070 AA Nunspeet
    +31 6 18118260
    info@pressuremedia.nl
    Abonneer je op deze blog

    Wil je niet wachten tot de volgende nieuwsbrief en meteen een bericht krijgen als wij hier iets nieuws posten? Meld dan hieronder jouw email-adres aan!

    Nieuwsbrief
    Meld je aan voor onze nieuwsbrief en krijg toegang tot onze Premium Content. (Werkt niet als een adblocker wordt gebruikt)
    Copyright © 2025. Pressure Media

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....
     

    Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.