Elektro Retail Magazine

HMD introduceert eerste smartphonefamilie gericht op repareerbaarheid

HMD, een Fins elektronicabedrijf, lanceert hun eerste serie smartphones, de HMD Pulse familie, bestaande uit de modellen HMD Pulse, HMD Pulse+ en HMD Pulse Pro. Deze reeks is speciaal ontworpen voor smartphoneliefhebbers die op zoek zijn naar een goede kwaliteit tegen een betaalbare prijs, maar tegelijkertijd zo lang mogelijk met hun gadget willen doen. HMD is bij het grote publiek vooral bekend als de licentie-houder van de merknaam Nokia.

HMD Pulse-familie

De nieuwe modellen van HMD zijn voorzien van een iFixit-reparatiekit waarmee gebruikers zelf hun smartphone kunnen onderhouden en repareren. Dit initiatief sluit aan bij de recente richtlijnen van de Europese Unie die het recht op reparatie benadrukken: apparaten moeten zoveel mogelijk te herstellen in plaats van te vervangen zijn, zelfs buiten de garantieperiode.

De HMD Pulse Pro is het vlaggenschip van de collectie en kenmerkt zich door een strak ontwerp en een krachtige 50MP camera. HMD introduceert met deze lijn een nieuwe esthetiek van strakke lijnen en ingetogen kleuren, waarbij uitstekende repareerbaarheid en een toegankelijke prijs centraal staan.

Volgens Lars Silbauer, Chief Marketing Officer bij HMD, speelt het bedrijf in op consumentenbehoeften en markttrends door repareerbaarheid als een belangrijk element van smartphone-innovatie te benadrukken. “Dit markeert een nieuw tijdperk voor geavanceerde smartphones,” aldus Silbauer.

Ben Wood, hoofdanalist bij CCS Insight, merkt op dat er een toenemende vraag is naar repareerbare smartphones, zowel in de EU als de VS. Uit onderzoek blijkt dat een meerderheid van de consumenten bereid is een redelijke prijs te betalen voor reparaties buiten de garantieperiode en dat een bijna gelijk percentage bereid is meer te betalen voor milieuvriendelijke producten.

Kyle Wiens, CEO van iFixit, prijst HMD’s inzet voor het ontwerpen van repareerbare telefoons. “We zijn verheugd opnieuw samen te werken om van repareerbare telefoons niet de uitzondering, maar de standaard te maken,” zegt Wiens.

Voor 2024 verwacht HMD dat drie van de vier apparaten thuis repareerbaar zullen zijn, een significante toename vergeleken met het jaar ervoor. De HMD Pulse Pro, uitgelicht als een uitstekende optie voor selfie-liefhebbers dankzij de geavanceerde selfiecamera en nieuwe Selfie Gesture Navigation, zal binnenkort beschikbaar zijn. De overige modellen, HMD Pulse+ en HMD Pulse, zijn vanaf vandaag te koop en bieden respectievelijk 59 uur batterijduur en geavanceerde camera-opties.

Exit mobile version