Close Menu
    donderdag 18 december
    Trending
    • ‘Gebruik van AI speelt centrale rol in kerstinkopen 2025, maar keuzestress blijft groot’
    • NFIR vernieuwt cyberdetectiedienst voor betere bescherming tegen digitale aanvallen
    • Nieuwe ‘AI-verkoper’ Ping adviseert klanten van GSMWEB.nl
    • Copaco breidt AV-assortiment uit met montageoplossingen van B-Tech AV Mounts
    • Trust behoudt gouden EcoVadis-status en breidt duurzaamheidsinspanningen verder uit
    • LG toont volledig transparante 4K OLED TV op MASTERS EXPO
    • EP:Tummers verkoopt als eerste Nederlandse retailer televisie met RGB MiniLED-technologie van Hisense
    • ‘Veel foutieve prijsinformatie in aanloop naar Black Friday’
    Elektro Retail Magazine
    • Home
    • Nieuws
    • TV-trends 2025
    • Groothandels
    • Evenementen
      • IFA
      • Trade Mart
    • Service
    • Abonneren
    • Adverteren
    Elektro Retail Magazine

    ‘Gebruik van AI speelt centrale rol in kerstinkopen 2025, maar keuzestress blijft groot’

    18 december 2025

    Consumenten zijn dit jaar van plan meer uit te geven tijdens de feestdagen, maar dat komt vooral door hogere prijzen en niet door meer vertrouwen. Tegelijkertijd voelen veel shoppers zich overweldigd door de hoeveelheid aanbiedingen en keuzes. Dat blijkt uit het jaarlijkse Holiday Shopping Survey van adviesbureau Accenture.

    Kerstinkopen
    AI gebruikt bij kerstinkopen. Beeld: Gemini.

    Volgens het onderzoek wil 87 procent van de consumenten evenveel of meer besteden dan vorig jaar. Toch zegt 76 procent moeite te hebben met het grote aanbod, en overweegt 85 procent om hun digitale winkelmandje te verlaten uit frustratie of twijfel. Die keuzestress leidt volgens Accenture tot minder aankopen, lagere klanttevredenheid en meer retourzendingen. Vooral winkelpersoneel merkt dat: een op de vier zegt zich regelmatig uitgeput te voelen na gesprekken met gestreste klanten.

    Generatieve AI (gen AI) lijkt hierin een oplossing te bieden. Steeds meer consumenten gebruiken deze technologie bij het zoeken naar cadeaus. Waar vorig jaar 39 procent aangaf gebruik te maken van gen AI, is dat nu 66 procent. Onder zogenoemde ‘heavy users’ zegt 74 procent dat AI hen meer vertrouwen geeft bij het maken van keuzes. Tegelijkertijd merkt 70 procent dat zij minder vaak hulp van winkelpersoneel nodig hebben.

    Winkels en merken spelen hierop in. Zo ontwikkelen bedrijven eigen AI-tools om klanten beter te begeleiden, zoals de cadeauzoeker van Target. Tegelijkertijd zeggen veel medewerkers dat zij nog onvoldoende zijn uitgerust met ondersteunende technologie. Volgens hen zouden AI-assistenten, stemgestuurde zoekfuncties of slimme schapscanners hun werk aanzienlijk kunnen verbeteren.

    Toch blijft de fysieke winkel volgens het onderzoek belangrijk. Voor 40 procent van de consumenten biedt een winkelbezoek duidelijkheid en inspiratie. Een derde zegt het belangrijk te vinden om producten in het echt te kunnen zien of voelen, en velen zoeken juist de sfeer en het contact dat online ontbreekt. Dat schrijft Accenture in zijn 19e jaarlijkse onderzoek naar het winkelgedrag rond de feestdagen.

    Overigens dacht Deloitte, een andere onderzoeksclub, dat we gemiddeld minder zouden uitgeven tijdens de feestdagen.

    Deel dit:

    • Klik om te delen op Facebook (Opent in een nieuw venster) Facebook
    • Klik om op LinkedIn te delen (Opent in een nieuw venster) LinkedIn
    • Klik om te delen op WhatsApp (Opent in een nieuw venster) WhatsApp
    • Klik om dit te e-mailen naar een vriend (Opent in een nieuw venster) E-mail
    • Klik om af te drukken (Opent in een nieuw venster) Print
    Previous ArticleNFIR vernieuwt cyberdetectiedienst voor betere bescherming tegen digitale aanvallen

    Related Posts

    Copaco breidt AV-assortiment uit met montageoplossingen van B-Tech AV Mounts

    15 december 2025

    LG toont volledig transparante 4K OLED TV op MASTERS EXPO

    12 december 2025

    ‘Veel foutieve prijsinformatie in aanloop naar Black Friday’

    11 december 2025

    Comments are closed.

    Lees ERM
    Hierboven een recent exemplaar van ERM. Wil je maandelijks ERM ontvangen? Kijk dan op onze pagina Abonnement voor een geweldige introductiekorting!
    Contact
    Pressure Media
    Postbus 16
    8070 AA Nunspeet
    +31 6 18118260
    info@pressuremedia.nl
    Abonneer je op deze blog

    Wil je niet wachten tot de volgende nieuwsbrief en meteen een bericht krijgen als wij hier iets nieuws posten? Meld dan hieronder jouw email-adres aan!

    Nieuwsbrief
    Meld je aan voor onze nieuwsbrief en krijg toegang tot onze Premium Content. (Werkt niet als een adblocker wordt gebruikt)
    Copyright © 2025. Pressure Media

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.

     

    Reacties laden....
     

    Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.